26 Nisan 2011 Salı

iyiyim ben anne.

http://fizy.com/#s/1v5pss

dinlerken tüylerim ürperdi.

tüyleri ürpermek dedim de, insanlar nasıl da o buz gibi denize koşup koşup öyle cos diye atlayabiliyorlar? ben sıcak suya bile cobbadanak dalamıyorum. ürperiyorum.

neyse işte, duşumu da aldım, ayıcıklı pijamalarımı da giydim, saçımı da taradım. sonra saçım ıslak, beynim kuru kaldı. saçlarımdaki haşikio derimden süzülerek beynime kavuştu. mutlu son, evet beynim akıştı. siz de ekran başındaki sayın seyirciler, bunu hissedebiliyorsunuzdur zaten, ben hissettiğinizi hissettim.

velhasıl kelam, gelelim daha kafamda belirleyemediğim, o çok mühim konumuza. ortada bir konu olabilseydi eğer ki şayet, eminim pek de mühim, çok da ehemmiyetli bir konu olurdu. nitekim ben önemsiz konular hakkında konuşmayı pek sevmem. ironiler yaparak kendimle dalga geçmeyi ise pek bi severim. hayat işte.

aman neyse, ne dioduk. duş için yarım saatlik başından kalktığım laptopuma da kavuştum. bu özlem çok ağır bana. o bitmek bilmeyen dakikalarda içimi kemiren bu hasret. nefesimi kesti bildiğin. önce başımı döndürdü, sonra gözlerimi kararttı bu acı. ya da işte su epey sıcakmıştı sanırsam, ne bilim ben.

dedim 'gözde, doldur sen buz gibi kolanı bardağına'. demez olaydım. banyoda epey bi ısınmış vücuda, sen buz gibi kolayı fondiplersen sonun ne olur a akıllım? öylece ortadan ikiye çatlarsın. bakma ordan odunumsu göründüğüme, hassas aslında bu bünye. narin, kibar, zarif, naif, abart, öldür.

demem o ki, bir de yanına aç topkekini, hem ye hem iç hem yaz. bak çok da iyi, çok da güzel oluyor. sonra gözdeye gelsin dualar. o değil de, aslında mantıksız yani. insan hem yeyip hem içip hem nasıl yazacak? evet arkadaşlar, bir elimize kolayla topkeki sıkıştırıyoruz. topkekimizden aldığımız ısırığı sakın ha yutmaya yeltenmeden, kolamızdan yudumlar alıyoruz. tabi bu eylemlerimizi, diğer elimizle bilgisayara birşeyler yazarken ekrandan da gözümüzü ayırmadan yapıyoruz.

hadi size kolay gelsin, umarım başarırsınız, kalbim sizinle.

ben uyucam.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

:)